ברוך גיאן. צלם ומורה דרך

כתבות שונות

שווים בפני אלוהים

האח הוגו מ' דה סנגרו, מנזר מונטה אוליבטו מג'ורה, טוסקנה"אני שמח שבאתם אלינו מישראל. לפני שנים ביקרתי בישראל ואהבתי מאוד את הארץ. הייתי כשנה במנזר באבו גוש, ואף על פי שרציתי, מסיבות שונות לא יכולתי להישאר. כאן במנזר בטוסקנה אני נמצא 23 שנה. רוב המשפחה שלי מנאפולי ומרומא. האם משפחתי היא משפחת אצולה? ובכן, כולנו נולדנו שווים בפני אלוהים, ובמנזר אני מרגיש בנוח עם אחי הנזירים. המנזר המפורסם הזה זוכה לביקור של תיירים רבים, ולמרות זאת אנחנו מצליחים לחיות את חיי הנזירות שלנו, ארבעים נזירים במקום יפה אחד.

"הקלויסטר (חצר המנזר) הוקם במאה ה־15, ועל קירותיו ציורי קיר המתארים את בנדיקטוס, מייסד המסדר שאנחנו משתייכים אליו. לוקה סניורלי התחיל בציורים, והשלים את העבודה הצייר סודומה. אנחנו פלג של המסדר, המכונה אוליבטני, שייסד במאה ה־14 ברנרד פתולמאי איש סיינה. ברנרד חלם שמרים הקדושה מוסרת לו לבוש לבן, המסמל טוהר. זו הסיבה שבניגוד למסדר הבנדיקטיני, הלבוש בשחור, אנחנו לובשים תמיד לבן".

לכתבה המלאה

יחד וכול אחד לחוד

"חיי שיתוף אינם בהכרח חיים של חברות", אומר האח אוליביֶה ממנזר אבו גוש, שם חיים ביחד גברים ונשים, שחורים ולבנים, ממדינות שונות. ריחוק מסוים, משמעת וגמישות הם שם המשחק.

לכתבה המלאה...

צילום בירושלים

לפעמים לא צריך להרחיק בשביל למצוא מקום מעניין לצלם בו, אפשר למצוא אותו קרוב לבית. ירושלים למשל היא עיר מרתקת לצלמים. אופייה השכונתי המגוון מאפשר לתפוס מקרוב חיים עירוניים ייחודיים.

לכתבה הלאה...

אתם כאן: ראשי כתבות שונות